Mezoterapie

je metoda, při které se do pokožky a částečně do střední vrstvy kůže - škáry, vpravují látky, které zlepšují estetický vzhled pokožky a mohou působit rovněž jako výživa. Jedná se především o kyselinu hyaluronovou a v případě léčby pomerančové kůže - celulitidy - o látky podporujících spalování tuků v tukových buňkách.Tato metoda usnadňuje vpravování látek do kůže.  

 Zcela novým směrem je použití metody peercing-rollerové mezotearpie. Podstata této metody spočívá v nanesení účinné látky (nejčastěji kyselina hyaluronová) na pokožku. Poté se na kůži přiloží peercing-rollerový válec, který je opatřený různě dlouhými mikrojehlicemi s variabilním zakončením. Povrchověji působící peercing-roller zasahuje rohovou vrstvu pokožky, usnadňuje průnik aktivní látky do pleti a současně působí jako specifická masáž podporující tvorbu kolagenu.

Lokální mezoterapie

DermaSTAMP je digitální přístroj s vyměnitelnými hlavicemi s trny určený pro mezoterapii malých ploch. Používá se na vrásky kolem očí a na nosoretní rýhy.

Doc. Rulcová při certifikačním školení radí účastnicím certifikačního semináře, jak pracovat s dermarollerem. 

Lékaři - dermatologové SynCare doporučují peercing-dermarollerovou mezoterapii jako plnohodnotnou alternativu ke klasické injekční mezoterapii.
Co říká o peercing-dermarollingu doc. Rulcová, zástupce přednostky DVK FN Brno Bohunice a vedoucí lékařka Centra estetické dermatologie SynCare?

Jako dermatolog dlouhodobě praktikující výkony estetické medicíny oceňuji především minimální invazivnost metody společně s neobyčejnou šíří terapeutického záběru. Při klasické mezoterapii dostává klient až stovky drobných injekčních vpichů. I když máme různé pomůcky usnadňující práci, přesto se jedná o výkon časově náročný, spojený s určitou mírou bolestivosti. Naopak peercing-dermarollerová mezoterapie elegantně obchází tato úskalí. Desítky drobných jehelců na válci výrazně urychlují proces mezoterapie a umožňují efektivní pokrytí větší plochy kůže těla. Rovněž vnímání bolesti je menší i proto, že délka jehlic je maximálně 1,5 mm.

ukázky před a po aplikacích této metody